ÖN SÖZ

Bu yazı Nisan 2013 tarihlidir ve MBSM yokken üyesi olduğum paylaşım sitesi Forumtr için yazdığım bir makaledir. Sosyal medyadan Demi’ciğimin yeni albümü #DEMI hakkında 1.5 ay evvelden (albüm çıkış 14 Mayıs 2013) topladığım dipnotlar ışığında ön bilgiler verdiğim bu güzide paylaşımım kendi açımdan bir habercilik başarısıdır. CV’mizde bulunsun,daha evvel de bu işle uğraşıyordum dedirtmek için paylaşıyorum.

Taa H.Attack klibi çıkana kadar bu haberi güncelledim,sonra efenim klip patlayınca Demi reyiz daha çok program dolaşmaya karar verince fazla detay ele geçemez oldu 😀

GİRİZGAH

Geçen gün Twitter’dan takipçilerimle paylaştığım ve ortalığı kasıp kavuracağına inandığım “Demi” albümü (hatta bir başka kaynağa göre sonradan bir ad konulacak) için bir takım detaylar müzik kamuoyuna açıklanmış. Ben şimdi Billboard‘dan aldığım haberleri paylaşayım tarihe not düşelim:

  • Bu albüm,bahsedeğer şahsın 4’üncü stüdyo albümü olacak ve Hollywood Records etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak 14 Mayıs itibariyle
  • Amerika ve Kanada için önsipariş sezonu başlamış iTunes üzerinden
  • 1 Nisan’da albüm kapağı paylaşıldı,hatta ondan evvel internette kazımalı bir tanıtım kampanyası yapıldı (twitter’da anlatmıştım)
  • Albüm tracklisti 11 Nisan’da iTunes’da duyruldu
  • Albümün çıkış parçası,1 ay önce satışa çıkan “Heart Attack” adlı hightempo 45’lik. Bu şarkıya klip geliyor,nisan 9’dan itibaren görücüye çıkması bekleniyor hem internette hem de müzik kanallarında dinleyiciyle buluşacak.

PS:10 Nisan’a sarktı ve ilk günde 850 bin tık aldı. Alın size klip. Klip iyi hoş da güzelim gaz şarkıya neden düşük bütçeli bir prodüksiyona sahip klip yaptınız Artı,Alanis Morisette’ye benzemiş bir hayli.

  • Bahsedeğer 45’lik,hafta itibariyle Amerika resmi single listesi Billboard Hot100’de 21’ncilikte (ve git gide başlara oynayacak)
  • Bahsedeğer şahsın 2011 çıkışlı ve “Skyscraper”,”Give Your Heart A Break” 45’liklerini içinde bulunduran “Unbroken” albümü iyi bir satış grafiği yakalamıştı ve bu albümüyle hayranlarına kendisine yakışır büyük bir müzik ziyafeti yaşattırmayı hedefliyor
  • Bu albümünde Amerika’nın tanıdığı birçok başarılı müzisyenle gerek şarkıların yaratımı,gerek de teknik masada çalışıldığı açıklanmış
  • Ve albüm tarihine kadar Amerika’daki bilimum show programlarında yeni albümünü tanıtmaya devam edecek

İlk Yayın: 3 Nisan 2013,ForumTR

Sonuç

O günden bu güne köprüden çok sular attı.  Albümler + Demi diskografisi hatim. 🙂

Reklamlar