MBSM‘de paylaştığımız her bir şarkının altında (şarkı adları kalındır) bir paragraf dolusu bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu bölümlere “Trivia” adını veriyoruz.

Trivia; İngilizcede “ıvır zıvır”,IRC’de bir soru botu adı anlamına gelen bu cümle artık jargonumuzda bilgi bölümü anlamına gelmektedir. Bu yazı gibi sizlere navigasyon işleyiş vs. hk. bilgi veren yazılar bu sınıf dışındadır,şarkıların altlarındaki bilgileri kastediyoruz.

Trivia verme ihtiyacını ise,admininizin siz değerli okurlarına deneyimlerimi aktarma gereksiniminden duyuyoruz. Sizleri dinlediğiniz şeyler hakkında ne kadar bilgilendirebiliyorsak,sizleri o kadar feyzlendirebildiğimizi anlıyoruz.

Triviaları aşırı uzatmamaya,destana dökmemeye gayret ediyoruz. Ancak eldeki bilgi ne kadar genişse,o kadar da kelimelerin sayısı artıyor ancak optimumda tutmaya çalışıyoruz. Her paylaşımın altında bulunmayan PS’ler (PS: Postscript = Dipnot) ise,dikkat çekilesi detaylarımı paylaşmak için kullandığımız ibaredir.

Bazen de,admininizin özel şarkıları vardır,anlatılmaz dinlenir şkl. aşırı kısa bir cümleyle övgüyü dizer,sizi şarkıyla baş başa bırakırız. En basit örnek: Heart Attack. Admincağızınızın özel şarkısıdır keza,”hayatımın şarkısıdır dinleyiniz” deriz sizi melodiyle ve sözlerle baş başa bırakırız: I think i’d have a heart attack…

Sizlere yeni bir müzik dinleme&izleme&yorumlama deneyimi kazandıran blogumuzda herkese iyi eğlenceler. 🙂

Reklamlar