MBSM.Tumblr üzerindeki paylaşımlarımız sizlerin değerli yorumlarınıza açıktır.  Böylelikle paylaşımlarımız ve sevdiğiniz şarkı & şarkıcılar hk. görüşlerinizi önerilerinizi bizlere daha rahat iletebilme imkanına sahipsiniz.

Tumblr’de mevcutta olmayan yorumlama özelliğini yine Tumblr’le uyumlu 3’ncü parti yorumlama yöneticisi olan Disqus uygulamasına kendimizi kaydettirerek bir uygulama formatında aktive ettirdik.

Böylelikle siz okurlarımıza interaktif bir deneyim yaşatmaya çabalayacağız.

Yorumlarınızı teşekkür,geniş analiz veya eleştri şeklinde de yazabilirsiniz. Burası sizin açık kürsünüz,konudan sapmamak terbiye sınırlarını aşmamak ve anticiliğe yönelmemek şartıyla istediğinizi kah uzun kah da kısa formatta yazabilirsiniz.

  • Nasıl kullanılır?

Her paylaşımın kendi sayfasına girmeniz durumunda en alt bölümde yorum kutusu sizin için yüklenecek ve yorumunuza açık olacaktır.

Bir Şeyler Yazın bölümüne yorumlarınızı yazın.

Son olarak sizden giriş yapmanız istenebilir. Facebook,Twitter,Google Plus ve Disqus yorumcu hesaplarınızdan biri varsa onlarla giriş yapıp kimliğinizi teyit edin. Ya da,e-postayla yorum zaten açık. Şifre soran ekranda bu seçeneği seçip adınızı ve e postanızı girebilirsiniz.

  • Yorumlar admin onaylıdır

İçeriklerdeki yorumların amacından sapması ihtimaline karşı,kontrol altında tutabilmek maksadıyla yorumlarınız admin onayıyla yayınlanmaktadır. Yeni yorumlar admin onayı olmadan sitede gözükmemektedir.

Unutulmamalı ki sevdiğimiz şarkıcılar/şarkılar var sevmediğiniz şarkıcılar/şarkılar var. Bir şarkıcıyı/şarkıyı sevmemeniz onu burada ağır ithamlarla ve kötü küfürlerle karalamanız anlamına gelmez. Bu yüzden yorumlarda küfür,argo ve hele hele anticilik katiyen yasaktır,aksi takdirde yorumunuz yayınlanmaz. Anticiyseniz antici olduğunuzu kolay belli etmeyin mesaj atarken. Boş cümle kurmamaya (teşekkür mesajları hariç) içeriklerle alakasız yorumlamalar yapmamaya ve spam yapmamaya dikkat edin.

  • Ek Özellikler

Yorumları yanıtlayabilir,sosyal medyada paylaşabilir hatta like&dislike edebilirsiniz (üst ok like alt ok dislike) RSS ve e-mail araclığyla yorum kutusunu takibe çekebilmeniz mümkün,yeni yorumlar geldiğinde haberdar olursunuz.

Ayrıca,diğer mevcuttaki özellikler etkilenmeyecektir:Sosyal medya paylaşımı,tumblr içi reblog&like vs.

Şimdilik yorum aplikasyonu hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Ek bir şey olduğunda ekleme yapmaktan çekinmeyeceğim. Teşekkürler,iyi yorumlamalar 🙂

PS:  Hatta WordPress’teki makaleleri bile yorumlayabilirsiniz. Ancak farklı bir sistem var.  Yakında izah edilecektir.

Reklamlar