Ne gergin siyasi hava,ne baskılar,ne sansürler… Ne yoğun iş takvimi,ne de başka bir şey… MBSM emin adımlarla istikrarlı büyümesine devam ediyor. Türkiye’de yabancı müziğin nabzını tutmaya bu sayfalarda durmaksızın devam ediyoruz. Aramıza yeni katıldıysanız endişelenmeyin bir şey kaçırmadığınızın müjdesini verelim !

MBSM olarak size bir müzik sitesinden daha fazlasını vermeye,başka sitelerin kolay kolay veremediği hizmetleri & imkanları vermeye devam ediyoruz. Yalnızca sizler için ve eldeki kısıtlı imkanları kullanarak. Ki bu projelerin temelinde ve hedefinde siz okurlarımız yatıyor. Var olan,hali hazırda devam eden projeleri geliştirmeye çalışıyor,yepyeni projeler hazırlıyoruz. Neler yapabiliriz diye saatlerce okul trafik ev farketmeksizin kafa patlatıyoruz.

Yoğun okul süreci biraz hızımızı kesmeye çalıştı,evet ! Bu yüzden Facebook’ta eskisi gibi haber yayını single tanıtımı yapmadığımızın farkındayız. Ama,ordan istifade dolan boşluğu sizler için sizlerin daha keyif alacağı işlerle doldurmaya çalışmaya ayırdık ki verim alabiliyoruz. Artı,fiziksel olarak da dinlenmeye de çalışıyoruz ki sağlığımız sıhhatimiz yerinde Allah’a şükür,sağlık herşeyin başı. Bu yüzden 24 Mart’ta sizler için “Durmak Yok,Hizmete Devam” mesajı vermiştik 😉

Yaptıklarımızı ve yapmayı düşündüklerimizi anlatalım.

  • En son Neon Lights Mixset‘leri sizlerin ilgisine ve hizmetine sunduk.Önem verdiğim projeyle ilgili iyi geri dönüşler alıyoruz. Bu projeye en son ağırlık verdik. Çok yakında kendine özgü sitesinden de bu setleri tracklistine kadar takip edebilmenizi sağlayacağız ki bunun denemelerini yapıyoruz. Şimdilik portfolyo amaçlı makale arşivimizde. Yakında da Forumtr başta kamuoyunun yakından tanıdığı site(ler) ve diğer müzik paylaşımı platformlarında,bunun çalışmalarını yapıyoruz. İki engelimiz; Mixcloud’un Türkiye’de DNS harici kapalı olması ve diğer sitelerin telifle ve premiumla ilgili altından kalkamayacağımız kriterleri.
  • Sizler için İngiltere single listesi ve radyolar başta müziğin kalbinin attığı platformları didikleyip şarkıları sizler için yakalamaya çalışıyoruz. Ki meyvelerini alıyoruz. Örneklerimiz; Rather Be‘yi biz keşfettik ve şarkı 4 hafta 1 numarada kaldı. Stupid Love‘u sizler için herkesten önce keşfettik artık o bir Metro FM hiti. She Looks So Perfect‘i sizler için keşfettik geçen hafta İngiltere’de zirve keyfi yakaladı ! Halen de sizler için bomba şarkılar keşfetmeye devam ediyoruz,en son Jumpin Up‘u sizlere keşfettik. Keşfettiğimiz şarkılardan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Siteden öncesi sonrası dahil tüm keşfettiğimiz şarkıları,namı diğer gurur tablomuzu paylaşacağımız alt site yayına hazırlanıyor ancak öncelik sırasına göre arka plana atılanlar arasında.
  • MBSM’i herkesin erişebileceği popüler bir site haline getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Blogspot ve WordPress platformlarına geçmek için çalışmalarımız devam ediyor,o platformlara geçmek için resmen can atıyoruz.database 10 dk’da hazır ! Ancak,yarım iş yapmak istemediğimizden ötürü en ince detayına kadar işi planlamak adına sizleri biraz daha bekleteceğiz. Muhteşem olacağından emin olabilirsiniz ! Hatta bu sitelerle yarışmalara dahi katılacağız. Bu yüzden işimizi önemsiyoruz.
  • Ve bir müjde daha: Sitenin kendine ait radyosu için de çalışıyoruz ! MBSM arşivindeki bütün şarkıları ve Neon Lights programlarını belli bir akış ve rotasyon dahilinde dinletmeyi planladığımız BitterSweet Station yakında yayın hayatına başlayacak ! Bunun için zamanlama,sunucu ve otomasyon planlamaları yapıyoruz. En büyük sıkıntı,bu işin homemade olması ve yoğun iş temposu.
  • Sitenin arşivindeki şarkı sayısı 900’e yaklaştı. Tam rakam bilinmiyor. Bu arşivdeki bütün şarkıları kayıt altına almaya yönelik çalışmalarımız için de kafa patlatmaktayız,tam skorları paylaşacağız. En son Pinterest klasörleme özelliği sayesinde işimizi kolaylaştırdı. Tam olarak arşivimizi aktardığımızda bizi daha çok seveceksiniz 🙂
  • Bir yandan da,MBSM olarak diğer sitelerden bizi farklı kılacak çok farklı bir çalışmaya,icraate hazırlanıyoruz. En son,bu sektörün medyasına gönül veren yakın takipçimiz çok değerli bir isimle,abimizle (ismi sürpriz olsun) eğer yolumuz İstanbul’a düşme durumumuz olursa konuşacağız,anlaşacağız ve bunu başarırsak bu işin mutfağında bir keyifli gün geçirip notlarımızı burada paylaşacağız. Hatta hayaller o kadar geniş ki,ünlüleri bile peşimize takabiliriz… En son,hayalimdeki kızla röportaj hayali kurmuştum 🙂
  • Biraz uçuk ama olabilir mi… MBSM’in Facebook ve Twitter hesaplarını verifiedleyip şöhretler kulübünde bizim de bir tuzumuz olsun dikkat çekelim isteği, ancak engelimiz bizim bir şahıs sitesi olmamız,beleş yayın yapmamız ve bu sitelerin  dışardan talep almamaya çalışmaları. Ama son imkanına kadar şansımızı değerlendireceğiz. Aslında verified hesapların bir ayrıcalığı yokmuş + twitter’ın yeni sürümünde verified hesaplara tanınan bir takım ayrıcalıkların getirileceği (mesela sohbet modu filtrelenebiliyor) söyleniyor en azından denemelerimden gözlemlediğim bu ama MBSM markasının diğer ünlü şahıs ve markalardan ne farkı var diye düşünmeden edemiyorum.

Aklımıza gelenler bunlar. Aklımıza gelmeyenler olabilir ve sizlerin öneri&fikirlerine ihtiyaç duyabiliriz.

Her şey sizler için,daha iyi bir MBSM için. Biz birlikte MBSM’yiz. Lütfen desteklerinizi ve enerjinizi eksik etmeyin.

Bir başka müjde de,muhteşem bir 2014 yazına hazırlandığımız. Bu aralar 2014 yazının müjdecisi bir takım singleların haberleri geliyor. Bizi takip edin ve geri kalmayın.

Bir teşekkürüm olacak. Okumakta olduğum güzide üniversitem Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin hazırlık bölümünde (Yabancı Diller Yüksek Okulu) bu projem hakkında ciddi pozitif geri dönüşler ve istekler alıyorum. Teveccühlerinden ötürü sevgili arkadaşlarım ve değerli hocalarıma teşekkürü borç bilirim. Artı,bu projede ilk başta tutacağına yönelik şüpheye takılmalarına rağmen icraatlerimin sonuna kadar arkasında durup beni destekleyen aileme de ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

HER ZAMAN GÜÇLÜ KAL* MBSM !

*Stay Strong = Güçlü kal = Demetria‘nın kişisel sloganı.

Reklamlar