Son haftaların iki başarılı ve herkesin aradığı hit single’ı,DJ fenomeni David Guetta’nın Sam Martin’le olan ortaklığı “Dangerous” ile,bir başka fenomen şarkı pop rock grubu Maroon 5’in V albümünün 2’nci single’ı “Animals“,bu “fenomen” mash-up’ta buluştular. Bu “Fenomen” mash-up,bir Türk radyosu trf. hazırlandı ve tıklanma rekorları kırıyor.

Evet,girişi yanlış okumadınız. İki hit single,bu mash-upta bir araya geldiler. Ve Türkler,bir Türk radyosu Radyo Fenomen‘in başarılı prodüksiyon ekibi tarafından hazırlandı. Ve bir Türk prodüksiyon ekibinden beklenmeyecek bir başarıya imza attılar,Youtube’a yüklendiği 2 haftadan beri Youtube hiti haberi yazdığımız andan itibaren 146 bin 874 rakamına ulaşmış ! Radyo ekibi,bu aralar bu başarısıyla övünüyor,ki övünmek hakları.

Şarkıyı radyodan arayanların geldiği gibi,bu rakama gelmesinde bu şarkıların uluslararası hit şarkı olmasından ötürü yurtdışından aldığı hit de cabası. Genelde bu mash-up çalışmaları yüzbinlerce hit alıyor internette Youtube Soundcloud gibi sitelerde. Bu da,Türk adının artık daha fazla global müzik endüstrisinde duyulacak olması anlamına geliyor. Youtube yorumları “helal olsun Radyo Fenomen” tarzı onore edici yorumlarla taçlanıyor. Ben de onlara helal olsun diyenlerdenim,ki bizde makale olabilecek seviyeye gelmesi bir onore göstergesi. 😉

Radyo Fenomen’i bu başarısından ötürü tebrik ediyoruz. 🙂 Ve,iki şarkının klibinin bazı kesitlerinin birleştirildiği videosuyla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Mashup nedir diye sorarsanız,iki yada daha fazla şarkının sample ve sözlerinin bir araya karıştırılıp yeni bir şarkı olarak bizlere sunulduğu mixing formatı. DJ’lik mesleğinin yeni modası ve en çok girmek istediğim işlerden biri. Bu moda,Daniel Kim ve Earworm‘un yılsonu mixleriyle iyice zirveye yerleşti.

Reklamlar